«Медична комунікація: навчаємо тих, хто навчає»
Центр Вдосконалення Педагогічної і Фахової майстерності викладачів організував 30-годинні курси підвищення педагогічної компетентності в яких взяли участь понад 50 викладачів з теоретичних і клінічних кафедр. Курси мали на меті вдосконалити педагогічну майстерність викладачів університету шляхом підвищення їх професійної комунікативної компетентності, оволодіння новітніми інтерактивними та студенто-центрованими методиками викладання. На аудиторних та дистанційних заняттях викладачі опрацьовували техніки ефективного зворотного зв’язку, протокол E-В-E (E-V-E) та мнемонічну схему N.U.R.S.E для вираження емпатії, повідомлення поганих новин за протоколом SPIKES.
Програма курсів формує принципи студенто-центрованого підходу в медичній освіті, та людиноорієнтованого підходу у медицині, розвиває навички побудови довіри у відносинах, формує бачення суб’єктності і кордонів особи, розкриває можливі бар’єри комунікації та шляхи їх подолання, виробляє переконання важливості емпатії в спілкуванні.
Курс створено для підтримки викладачів університетів, щоб допомогти зробити викладання під час війни ефективним і якісним. Цей курс складається з 6 модулів, кожен з яких зосереджується на критично важливому аспекті викладання в ці важкі часи:
дизайн курсу
залучення студентів,
оцінювання та зворотний зв’язок,
травмочутливе викладання,
гібридні моделі викладання,
(додатковий) фасилітація навчальних груп рівних
Зміст сформовано за результатми проєкту, що відбувався взимку 2023-24 років, в якому взяли участь 43 викладачі ЗВО з різних регіонів України, включно з викладачами з Харкова, Маріуполя, Дніпра, а також Києва, Львову і тих, хто викладає з-за кордону. Проєкт мав на меті створити базу знань, напрацювань та практик, які допоможуть зберегти якісну освіту і сили викладачів в ці непрості часи.
Реєстрація за посиланням.
"Як навчити студентів комунікувати крізь призму людяності та емпатії", курси підвищення педагогічної кваліфікації.
З 5 по 14 листопада у Тернопільському національному медичному університеті ім. І. Я. Горбачевського відбулись курси підвищення педагогічної кваліфікації: "Як навчити студентів комунікувати крізь призму людяності та емпатії", які були організовані та проведені командою Центру вдосконалення педагогічної та фахової майстерності викладачів.
Куратори курсу: Наталія Галіяш, Ірина Боровик та Софія Гусак. Обсяг програми 1 кредит ЕКТС (30 годин). Формат проведення курсів-змішаний, інтерактивний, який передбачає аудиторні заняття, дистанційні зустрічі, самостійну роботу, групову роботу, кейс-метод, роботу з цифровими інструментами (Menti, Google slides, Google forms), відео та аудіоматеріалами, подкастами.
Ключові теми, над якими працювали учасники курсів:
компетентнісний підхід в освіті,
комунікативна компетентність,
зворотній зв'язок: як і кому його надавати,
техніки ефективного зворотного зв’язку,
комунікація крізь призму емпатії,
моделі медичного консультування,
побудова здорових кордонів в професійній діяльності лікаря,
повідомлення поганих новин, спілкування з складними пацієнтами.
Благодійний освітній захід «A priori»
Керівниця Центру вдосконалення педагогічної майстерності Софія Гусак взяла
участь у благодійному освітньому заході «A priori», який відбувся 27 жовтня у
Vatra Hotel на запрошення студпарламенту Тернопільського національного
медичного університету з доповіддю: «Комунікація лікаря і пацієнта».
У заході взяло участь понад 55 осіб, здобувачів освіти, керівників комунальних
закладів, практикуючих лікарів, освітян. Комунікативна компетентність є
ключовою в медичній освіті і необхідною навичкою в роботі медичного
працівника. Недарма студенти обрали цю тему, яка їх цікавить. Доповідь
викликала в аудиторії жваву дискусію і багато питань.
Варто відмітити, що подія була організована на високому рівні. А також було
проведено благодійний збір на якому вдалося зібрати 13 тис. грн.
Організували благодійну освітню подію представники студентського
парламенту: Ольга Оплета, Олександр Мігенько, Максим левицький та
Олександр Мехедок .
«Осіння школа медичної освіти 2024»
9-12 жовтня в Ужгородському національному університеті відбулась очікувана освітня подія країни «Осіння школа медичної освіти 2024», організована Україно-швейцарським проєктом «Розвиток медичної освіти» у партнерстві з Міністерством охорони здоров'я України та Маастрихтським університетом.
Делегацію Тернопільського національного медичного унівеситету представили освітяни клінічних кафедр Цимбалюк Галина, Покришко Аліна, Гусак Софія, Галіяш Наталія, Боровик Ірина, Черватюк Антоніна, Сидоренко Оксана і студенти 6 курсу Луцик Іван та Дишко Уляна, та очолив проректор закладу з науково-педагогічної роботи Аркадій Шульгай
Ключові напрями роботи школи:
· засади функціонування системи медичної освіти
· якість медичної освіти
· виклики медичної освіти в Україні
· зміни в системі медичної освіти
Цей захід об'єднав понад 100 освітян, управлінців, лікарів, інтернів, студентів, представників МОЗ, МОН України, НСЗУ ТА НАЗЯВО, щоб разом працювати над вдосконаленням системи вищої освіти. Осіння школа - це простір для діалогів та дискусій, обміну досвідом, пошуку нових ідей щодо покращення медичної освіти. Спікерами на Осінній школі були Михайло Винницький, заступник Міністра освіти і науки України, Андрій Бутенко, голова НАЗЯВО і його заступниця Олена Єременко, Сергій Калініченко, заступник генерального директора «Центру тестування професійної компетентності фахівців з вищою освітою напрямів підготовки «Медицина і «Фармація».
Запрошеними міжнародними експертами були Джанет Ґрант, професорка, освітня психологиня, голова стандартів Всесвітньої федерації медичної освіти, Вім Ґроот, професор доказової освіти Маастрихтського університету, Пітер Сутер, доктор медицини, член Королівського коледжу анестезіологів та Ренато Ґалеацці, професор, почесний член Швейцарської академії медичних наук. Головний інсайт: "Усі викладачі мають бути лікарями, а всі лікарі-викладачами".
Михайло Винницький, заступник міністра МОН України представив доповідь на тему: «Як змінюється вища освіта? Навіщо?» про трансформаційні ініціативи міністерства, індивідуальну освітню траєкторію, модернізацію мережі ЗВО, зміну ролі викладача. Про перехід від парадигми "знання"/"навчання" до пріоритету "освіта"-"про світ"/"світогляд.
Університет-це не лише про місце "підготовки". Тут розмовляють про світ, який є тут і зараз. Тут описують світ, який би міг бути (мріють та експериментують).
На панельній дискусії обговорювали проблемне питання університетських клінік. Учасники школи відчули підтримку в особі Олени Никончук, начальниці відділу з координації медичних кадрів МОЗ України, де врешті викладачі медичних ЗВО визнаються насамперед лікарями, а міністерство продовжує працювати над розробленням змін щодо врегулювання питання університетських лікарень, клінік та клінічних баз.
На Осінній школі було також піднято складне питання Аб’юзу у закладах вищої освіти. Це дуже чутлива тема емоційного насильства в медичній освіті, про яку не прийнято говорити, але, яка, як засвідчили учасники панельної дискусії на жаль, існує.
Всі трансляції панельних дискусій та виступи авторитетних спікерів можна переглянути на фейсбук-сторінці проєкту
або на youtube каналі проєкту.
Онлайн-воркшоп
Запрошуємо на онлайн-воркшоп перед Осінньою школою медичної освіти 2024, який відбудеться 27 вересня о 14:00, де учасники доповідатимуть про результати власних досліджень в медичній освіті.
Трансюватимуть подію на сторінці в Facebook та на Youtube https://bit.ly/3TGhK5b, щоб усі могли познайомитись з виступами та навіть поставити свої запитання в чаті трансляції.
Цьогоріч на онлайн-воркшопі також буде представлено роботу Центру Вдосконалення Педагогічної Майстерності ТНМУ ім. І.Я. Горбачевського.
Буде неймовірно цікаво та пізнавально!
Воркшоп розпочнеться з вітального слова о 14:00.
Український нонфік
Раді повідомити, що в рубрику "Читанка" додано каталог «Український нонфік | 2023-2024», де Український інститут книги, зібрав понад 300 нових українських видань - https://bit.ly/3z5JjO8
Школа позамедичної освіти
Софія Гусак, керівниця Центру вдосконалення педагогічної майстерності викладачів, разом з колегою, Іриною Боровик, відвідали Школу позамедичної освіти, організовану Україно-Швейцарським проектом та Українським центром охорони здоров’я. У заході також взяли участь медичні освітяни з різних куточків України: Харкова, Запоріжжя, Дніпра, Одеси, Києва, Львова, Івано-Франківська, Рівного, Житомира.
Навчання відбувалось протягом трьох стратегічних сесій: «Системи», «Суспільство» і «Людина».
Програма заходу була дуже насичена цікавими доповідями, передбачала домашні і групові завдання, роботу з кейсами, працю в малих групах. Взаємодія з колегами була дуже плідною.
Перша сесія була присвячена системам охорони здоров’я, яку відкрив Сергій Квіт, президент Національного університету "Києво - Могилянська Академія" з доповіддю «Освіта як здатність, відповідальність і потреба». Павло Ковтонюк, співзасновник Українського центру охорони здоров'я (UHC), в минулому заступник Міністра охорони здоров'я методично та глибоко розкрив питання систем охорони здоров’я. Олександр Лінчевський, головний медичний директор мережі «Добробут», хірург військово-медичного управління СБУ розповів про медичну освіту, а Євген Глібовицький, експерт з довгострокових стратегій представив доповідь на тему «Особливості відносин між громадянином і державою в Україні та їхній вплив на формування довіри». Дуже цікаву тему: «Політична філософія здоровʼя підняв Андрій Вишневський, експерт у сфері реформи державної служби та органів юстиції.
Друга сесія була присвячена світоглядним речам, філософії і пошуках сенсу життя. Святослав Мотрен, викладач УКУ представив складну і глибоку тему: «Політична філософія». Родзинкою заходу став виступ Мирослава Мариновича, відомого українського громадського діяча, члена-засновника Української Гельсінської групи, дисидента і політв'язня. На його доповіді «Особливості української ідентичності й націєтворення» було розглянуто такі поняття як «моральна гемофілія», «отаманщина», «мережевість ідентичності», «єдність у багатоманітті». Також учасникам Школи було представлено авторський курс Матвія Хренова «Етика і лідерство». Ця сесія всім запам’яталась зустріччю з Андрієм Любкою, письменником, романістом, волонтером та презентацією його доповіді за однойменною книгою «Свій-чужий. В пошуках варварів» та відвідинами яскравої і незабутньої «Я галереї», мистецького проекту Павла Гудімова.
Заключна сесія «Школи позамедичної освіти» була сфокусована на людині. Валерій Пекар, громадський діяч, викладач Києво-Могилянської бізнес-школи, презентував дуже цікаву тему «Еволюція мислення, лідерства та менеджменту», яка грунтується на його авторській книзі «Різнобарвний менеджмент».
Незабутньою на цій сесії була доповідь «Етика прийняття рішень» о. Павла Худа, священика УГКЦ, заступника декана факультету суспільних наук УКУ.
Всі сесії були наповненні читанням, обговоренням прочитаного, яке скоординувала Богдана Неборак, українська журналістка, юристка і літературознавиця
Наші підсумкові рефлексії:
v мета освіти створити середовище здатне до самовідтворення
v університет - це майданчик для дискусій
v людяність, як здатність мислити
v історія - вчителька життя
v в часи турбулентності найбільша небезпека інерційне мислення вчорашнього дня
v в основі трансформації зміна цінностей
v етика - це про стиль життя
v кожна людина сама несе відповідальність, яке у неї обличчя після 40 р. (Валерій Пекар)
З 2 квітня по 9 травня дистанційно на платформі Teams відбувся цикл вебінарів Soft-Skills, який розробила та організувала команда Центру Вдосконалення.
Тема м’яких навичок є дуже актуальною в сучасній системі освіті. Саме ці навики дозволяють співпрацювати з іншими, знайти взаєморозуміння і досягнути успіху та вказують на високий рівень емоційного інтелекту людини.
Цикл Soft-Skills включав 5 тем:
☑️ Soft-Skills-модний тренд чи вимога часу? ( Петренко Н.)
☑️ Майстерність викладання (Загричук Г.Я., Бойко М.М.)
☑️ Медичний професіоналізм (Петренко Н.)
☑️ Штучний інтелект (Господарський А.І. )
☑️ Клінічне мислення (Галіяш Н.В.)
Учасники заходу активно працювали в малих групах, проводили SWOT-аналіз, обговорювали кейси, дискутували та працювали з цифровими інструментами
"Як навчити студентів комунікувати крізь призму людяності та емпатії"
У квітні відбулись 30-ти годинні педагогічні курси підвищення кваліфікації викладачів, у фокусі уваги яких були такі ключові теми:
☑️ Компетентістний підхід в освіті.
☑️Комунікативна компетентність.
☑️Зворотній зв'язок: як і кому його надавати? Ефективні техніки
☑️Комунікація крізь призму емпатії.
☑️Емпатія у роботі медика. Протокол NURSE
☑️Моделі медичного консультування.
☑️Побудова здорових кордонів в професійній діяльності лікаря
☑️Повідомлення поганих новин. Методика- підхід за протоколом SPIKES.
☑️Спілкування з складними пацієнтами.
Курси відбувались у змішаному форматі, передбачили аудиторні заняття, дистанційні зустрічі та самостійну роботу. Включали працю в Малих групах, "криголами", цифрові інструменти (Menti, Padlet, Google slides), відео та аудіоматеріали, подкасти.
Найціннішими на таких курсах є горизонтальне навчання, обмін досвідом, взаємодія та комунікація з колегами. Найважливішими є учасники курсів, педагоги, освітяни з різним стажем роботи, які ділились своїм досвідом викладання та педагогічними кейсами з практики
Керівниця центру Педагогічної майстерності викладачів, Софія Гусак, взяла участь у фаховому стажуванні в рамках проекту: «Зміцнення стійкості університетів. Чесько-українська співпраця у цифровій освіті, дослідницькій взаємодії, управлінні», яке проходило на базі університету Менделя (Брно, Чехія) з 8 квітня по 12 квітня 2024 р. Участь в проекті стала можливою завдяки ініціативі, активній співпраці та членству у ГО «Професійна мережа менеджерів освіти та науки України» (PNRM) https://pnrm.org/.
Університет Менделя вже декілька років поспіль організовує International Week з метою налагодження взаємодії, колаборації та комунікації між представниками різних університетів та створення простору можливостей для нетворкінгу. (https://international.mendelu.cz/en/cooperation/international-week/)
Головна мета проєкту ТАК "Strengthening the Resilience of Universities:
Cheh-Ukrainian Partnership for Digital Education, Research Cooperation and Diversity (https://www.linkedin.com/company/tak2023/) – сприяти розвитку вищої освіти в Україні шляхом поглиблення лідерських якостей студентів, утримання талановитих викладачів в українських університетах та впровадження ефективних практик університетського менеджменту. Зміцнення стійкості університетів - це ключове завдання для освітян на сьогодні.
Делегати від університетів під час Міжнародного тижня в університеті Менделя мали можливість для світової спільноти представити свої заклади вищої освіти з погляду резильєнтності. Наведені кейси університетів України продемонстрували стійкість і гнучкість в часі війни.
Відбувся цикл вебінарів "Гнучкість та стресостійкість, як важливі складові професійної компетентності лікаря"
Центр вдосконалення педагогічної майстерності викладачів організував цикл вебінарів. "Гнучкість та стресостійкість, як важливі складові професійної компетентності лікаря" дистанційно на платформі Teams (5-20 лютого 2024р.)
Даний захід було проведено відповідно до запиту викладачів, в рамках анкетування науково-педагогічних працівників, який щорічно проводить відділ внутрішнього забезпечення якості освіти.
В рамках циклу було розглянуто такі теми:
1. Стресостійкість та гнучкість. Навчання в умовах підвищеного стресу.
2. ПТСР. Особливості навчального процесу під час воєнного стану.
3. Професійне вигорання і його попередження. Як боротися з емоційним виснаженням?
4. Психологічна адаптація та реабілітація в умовах війни.
5. Психологічна підтримка в умовах воєнного стану. Взаємодія зі студентами.
Всі семінари підготували і провели викладачі кафедри психіатрії, наркології та медичної психології під головуванням завідувача кафедри, професора Олени Венгер, а саме Юрій Мисула, Леся Сас та Володимир Білоус.
Підняті теми викликали великий інтерес та зацікавлення серед учасників циклу
Hавчальний курс ‘AI in curriculum development: Teacher educators reshaping learning’
Приєднуйтеся до короткого курсу #eTwinning ‘AI in curriculum development: Teacher educators reshaping learning’ і зануртеся у сферу застосування штучного інтелекту в освітному середовищі, розробку навчальних планів і програм за допомогою штучного інтелекту, етичні аспекти інтеграції штучного інтелекту в освіту та багато іншого.
Початок 15 квітня 2024 року
Не пропустіть, реєстрація
Запрошуємо на онлайн вебінар від наших колег з Медичної школи Університету Манчестера на платформі Zoom
12 березня 2024 року 15:30-17:30
"Діагностика" успішності студентів: Навчальні бесіди
Кількість місць обмежена!
Для участі у вебінарі необхідно зареєструватися (поклик нижче)
Після реєстрації ви отримаєте унікальний і лише ваш лінк для приєднання від no-reply@zoom.us. Будь ласка, не поширюйте цей лінк, він індивідуальний
Diagnosing Learner Performance: Learning Conversations
Tuesday 12th March 2024: 1:30-3:30pm - для реєстрації перейдіть за цим лінком
Реєструйтесь і до зустрічі на вебінарі!
Розпочинаємо новий сезон проєкту Uni-Biz Bridge ( на тему «Сучасний викладач»!
На воркшопах від компаній-роботодавців ви дізнаєтеся про нові методики та підходи бізнес-освіти, а також зможете розвинути власні софт-скіли 🤓 🔎
✅Теми воркшопів Uni-Biz Bridge:
• Як сформувати особистий бренд викладача;
• Work & Study: популярний тренд чи реальне рішення для розвитку талантів?;
• Постановка цілей: інструменти та підходи;
• Стресостійкість — базова компетенція сучасного викладача;
• Діджитал-помічники в підготовці та під час занять зі студентами;
• Тайм-менеджмент: інструменти, пріоритети, планування.
❕Наприкінці заходу відбудеться World cafe, де ми разом, представники бізнесу та освіти, сформуємо портрет сучасного студента.
🗓 Дати: 27-29 лютого 2024.
🕑Час: 3 години щовечора. Детальна інформація буде під час анонсів.
📌 Безкоштовно.
📂 Після тестування передбачений сертифікат із 12 академічними годинами.
Компанії-роботодавці: EY, KPMG, SoftServe, Genesis, Deloitte, PwC, Хлібпром.
🤩 Реєструйтеся на Uni-Biz Bridge:
https://forms.gle/mavTrrq3DHXTfkrBA
Шановні колеги,
Запрошуємо на черговий воркшоп від наших колег з Манчестера
PRiME are delighted to offer you a workshop which we will be running on Zoom
Recognising and managing stress; preventing burnout
Dr Liz Shackley & Dr Rebecca Farrington
Tuesday 23rd January 2024: 3:30-5pm
Клікніть на лінк, щоб зареєструватися на сесію.
Реєстрація обовязкова
Кількість місць обмежена
Після успішної реєстрації ви отримаєте імейл із лінком на зустріч
безпосередньо з no-reply@zoom.us
Лінки - унікальні для кожного учасника
Просимо справді спланувати час.
50 ОНЛАЙН-КУРСІВ ВІД ПРОВІДНИХ УНІВЕРСИТЕТІВ СВІТУ, ЯКІ БУДУТЬ ДОСТУПНІ УКРАЇНСЬКОЮ
У партнерстві з Міністерством освіти і науки України та за підтримки Посольства США в Україні Prometheus запускає Всесвітній онлайн-університет.
Це проєкт, який покликаний створити унікальну освітню систему та забезпечити рівний доступ до знань для всіх українців. У його межах протягом трьох років Prometheus вперше перекладе українською мовою 50 найкращих онлайн-курсів — вони будуть розміщені безплатно на платформі.
У перекладі будуть доступні програми від Гарвардського та Каліфорнійського університетів, Массачусетського технологічного інституту, університетів Джона Гопкінса, Мічигану, Іллінойсу та Дюка.
Курси, на які вже можна зареєструватися:
«CS50: вступ до штучного інтелекту з Python» від Гарвардського університету — з легендарного циклу курсів CS50.
«Програмування для всіх: основи Python» — найпопулярніший у світі курс основ програмування та «Python: Структури даних» від університету Мічигану.
«Основи програмування з HTML, CSS та JavaScript» та «Програмування на Java: Програмне забезпечення» від університету Дюка.
«Цифрові медіа та основи маркетингу», «Цифрові медіа та маркетингові стратегії» та «Основи корпоративних фінансів» від університету Іллінойсу.
«Основи проєктного менеджменту» від Каліфорнійського університету, Ірвін.
«Перша психологічна допомога» від університету Джонса Гопкінса
6-7 грудня для викладачів Тернопільського національного медичниго університету імені І. Я. Горбачевського у гібридному форматі відбувся тренінг для викладачів у рамках співпраці з університетом LMU München на тему: "Клінічне мислення. Використання віртуальних пацієнтів на платформі CASUS".
Тренінг було впроваджено в освітній процес за результатами стажування в Мюнхенському університеті Лю́двіга — Максиміліа́на.
Куратори тренінгу: доценти Наталія Галіяш та Оксана Сидоренко
Всі учасники даного заходу попрацювали над термінологією та ознайомились з складовими елементами клінічного мислення, як ключової професійної компетентності лікаря.
Протягом другого дня тренінгу всі присутні ознайомились з платформою CASUS і попрацювали з віртуальними пацієнтами, аналізуючи клінічні кейси
У четвер 30 листопада на зустрічі Групи рівних наша колега, лікарка-психотерапевт, Тетяна Іваніцька провела міні-інтенсив "Арт-терапія при роботі з психологічною травмою".
Тож всі присутні мали змогу освоїти техніки зняти напруги і передавання своїх відчуттів за допомогою фарб і пензлика на папері- ізотерапії.
Робота в малих групах дала можливість кожному учаснику групи висловитись і поділитись своїми емоціями.
А також на зустрічі було представлено результати стажування в Німеччині на тему: "Клінічного мислення" і формування цієї навики у здобувачів освіти.
Запрошуємо на безкоштовні курси від мережі освітніх хабів
«Емоційний інтелект»
https://eduhub.in.ua/courses/emociyniy-intelekt
«Критичне мислення і інформаційна культура»
https://eduhub.in.ua/.../scorm-kurs-12-kritichne...
«Розвиток пам‘яті»
https://eduhub.in.ua/courses/scorm-kurs-18-rozvitok-pam-yati
«Персональна ефективність»
https://eduhub.in.ua/courses/kurs-3-personalna-efektivnist
«Нетворкінг»
https://eduhub.in.ua/courses/scorm-kurs-22-netvorking
«Особиста фінансова грамотність»
https://eduhub.in.ua/courses/osobista-finansova-gramotnist
«Креативне мислення»
https://eduhub.in.ua/courses/scorm-kurs-37-kreativnist
«Штучний інтелект»
https://eduhub.in.ua/.../scorm-kurs-42-shtuchniy-intelekt-vr
Навчальні вебінари від манчестерського університету
У рамках співпраці з Манчестерським університетом для викладачів нашого університету заплановано серію вебінарів англійською мовою. Для участі у вебінарах необхідна попередня реєстрація за вказаними нижче лінками.
16 жовтня 2023 "Навчання онлайн - корисні поради"
15:00-16:00 (український час).
Зареєструйтеся за посиланням:
PRiME Network: Tips for Teaching Online [zoom.us]
Monday 16th October 2023: 1-2pm [zoom.us]
Dr Jess Grundy, General Practitioner and Associate Programme Director MBChB: Staff Development and Lead for PRiME
27 листопада 2023 "Як опублікуватися"
15:00-16:30 (український час).
Реєстрація за покликом:
PRiME Network: Tips to Getting Published [zoom.us]
Monday 27th November 2023: 1-2:30pm [zoom.us]
Professor Harish Thampy, General Practitioner and Associate Programme Director MBChB: Assessments & Dr Matt Jones, Consultant Neurologist and Associate Programme Director MBChB: Teaching and Learning
Заповніть будь ласка гугл-форму і ми пригадаємо Вам про участь у вебінарі і при потребі допоможемо зареєструватись
https://forms.gle/STKFc3FtiWQhHYR37
Вебінар по освітньому ресурсу AMBOSS
Орієнтовна тривалість вебінару 30-45 хв (залежить від к-сті питань учасників)
Переглянути вебінар можна за цим покликанням
Пригадуємо, що за підтримки Мюнхенського університету Людвіга-Максиміліана і фінансування проекту DAAD, нашому університету надано доступ до інтерактивного ресурсу AMBOSS, терміном 6 місяців до кінця 2023 року за умови реєстрації з університетських акаунтів для студентів, інтернів та викладачів.
Запрошуємо всіх зацікавлених!
З повагою, команда центру
Тернопільський національний медичний університет ім. І.Я. Горбачевського отримав доступ до інтерактивного освітнього ресурсу AMBOSS.
Платформа AMBOSS розроблена німецькими фахівцями і доступна англійською мовою, також має зручний додаток для телефону.
Інтерактивна бібліотека містить всю необхідну та актуальну інформацію про те чи інше захворювання, з активними лінками,
відео та літературою, що є дуже зручним у користуванні. Викладачі знайдуть корисними блок-схеми та клінічні алгоритми,
за допомогою яких можна швидко та ефективно пояснити та опрацювати складний матеріал.
AMBOSS містить навчальні відео, рентгенологічні, КТ та МРТ знімки, гістологічні препарати, а спеціальний режим роботи програми візуалізує всі патологічні зміни, що є дуже цінним.
Для отримання доступу перейдіть будь ласка за вказаним лінком та слідуйте інструкції.
Після реєстрації з використанням університетського доступу @tdmu.edu.ua у налаштуваннях, знайдіть опцію активації ліцензії,
та з випадаючого списку оберіть наш університет, натисніть «активувати ліцензію», тоді введіть Вашу університетську пошту
і ще раз натисніть «активувати ліцензію». Відкрийте вхідні повідомлення у пошті та перейдіть за вказаним лінком.
Користуйтесь даним ресурсом без обмежень до кінця 2023 року.
Проєкт USAID «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) продовжує навчати студентів та викладачів.
“КЕЙС МЕНТОРСТВО” - суперпрактичний курс тренінгів, де ми покажемо алгоритми розв’язку кейсів: від розуміння проблеми до розробки презентації, та допоможемо розв’язати ваш перший кейс.
На курсі буде:
• Навчання в Телеграмі, щоб у вас був постійний доступ
• Модулі, що складаються з коротких відео
• Постійна менторська підтримка в бесіді та
• Щотижневі сесії запитань та відповідей.
Для кого курс:
• Для студентів, які хочуть прокачати аналітичні та презентаційні навички. Вони зможуть попрактикуватися і розробити крутий проєкт
• Для викладачів, які хочуть використовувати кейси. Вони зможуть зрозуміти хід кейсерського мислення та поширювати його серед студентів.
Реєструйтеся за посиланням: https://forms.gle/6tSo2jkrjPuhiaUv7
Реєстрація відкрита до 12 березня
Відкриті освітні ресурси - нова реальність
Запрошуємо до участі у воркшопі «Вступ до відкритих освітніх ресурсів (Open Educational Resources)», який відбудеться 6 березня 2023 року з 10:00 до 12:00 (Київ). Воркшоп проводитиметься на платформі https://bigbluebutton.org/. Рекомендуємо ознайомитися з нею заздалегідь.
У серпні минулого року ви вже брали участь у подібному воркшопі. Ми врахували побажання учасників і доповнили курс новими матеріалами
Основні теми воркшопу:
• ключові характеристики відкритих освітніх ресурсів;
• особливості авторського права і закону про ліцензування;
• інтеграція матеріалів за відкритою ліцензією у вашу роботу;
• публікація власних відкритих освітніх ресурсів;
• функції і характеристики відкритих освітніх ресурсів на порталі twillo і відеопорталі av.tib.eu.
Для реєстрації надішліть електронний лист на: support.twillo@tib.eu
Приклад:
Dear Facilitators,
I would like to participate in the workshop "Introduction to OER".
Could you please send me the link for joining the workshop?
Thank you.
Best regards,
(Ваше ім'я)
Зробіть процес створення освітніх матеріалів і навчання студентів цікавішими!
Інформуємо вас, що
1) в рамках міжнародного проєкту OER (Open Educational Resources) with Ukraine від DAAD надано доступ для перегляду навчальних відео, яке створили, і продовжують створювати, партнери за покликанням https://av.tib.eu/publisher/Projekt__Open_Education_Resources_with_Ukraine_
На порталі, також, є безліч навчальних відеоматеріалів, які можуть стати вам у пригоді для створення власних лекцій і презентацій для студентів.
В рамках проєкту було створено короткий довідничок, який познайомить з терміном OER (Open Educational Resources) та надасть розʼяснення щодо технічних та правових особливостей цього виду освітніх матеріалів.
Будь ласка ознайомтесь з файлом у прикріпленні.
2) Буковинський державний медичний університет запрошує взяти участь у науково-практичній конференції "Медична симуляція - погляд в майбутнє", яка відбудеться в гібридному форматі (онлайн/офлайн) 17 лютого 2023р
Dear partners,
We invite you to take part in the Scientific & Practical Conference with International Participation “MEDICAL SIMULATION – LOOKING INTO THE FUTURE”.
The Conference will be held online and offline - on February 17, 2023, in Chernivtsi, Ukraine.
Курси підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників
Інститут підвищення кваліфікації спеціалістів фармації (ІПКСФ) НФаУ запрошує на курси підвищення кваліфікації наукових таа науково-педагогічних працівників
Заняття проводяться з використанням LMS Moodle http://postgrade.nuph.edu.ua/. Передбачається участь у заняттях, що проводяться синхронно (2-3 рази на тиждень, з 16.00-17.00) та асинхронно.
Заявки для підвищення кваліфікації на 2023 рік просимо Вас на електронну адресу directorate-ipks@nuph.edu.ua
Отримати всю додаткову інформацію про курси підвищення кваліфікації та пройти реєстрацію на госпрозрахункові курси можна на сайті ІПКСФ НФаУ за посиланням: https://ipksf.nuph.edu.ua/cikli-pidvishhennja-kvalifikacii-vikladachiv-zvo/, або за телефоном деканату факультету підвищення кваліфікації – (097) 323-89-51.
Контактна особа: Інна Сабатовська-Фролкіна – доц. кафедри педагогіки і психології, куратор курсів ПК тел. +38 066 143 45 95
Тренінг про комунікацію між Лікарем та Пацієнтом від Національної служби здоров'я України
Про особливості роботи неонатальної та акушерської служби під час війни на тренінгу розповість Голова НСЗУ Наталія Гусак.
Також йтиметься про права і відповідальність сторін, про закордонні практики в розрізі прав пацієнта та українські реалії. Спікерами тренінгу будуть лікарі, представники пацієнтських організацій та юристи.
Усі, хто зареєструється до початку тренінгу і пройде його, зможуть отримати сертифікат з 20 балами БПР.
Доступ до запису трансляції буде впродовж року, проте отримати сертифікати з балами зможуть лише ті, хто зареєструється до початку тренінгу.
Тренінг відбудеться онлайн.
Дати: 17 − 18 січня.
Час: 13:00 − 16:00.
Тривалість: 6 годин лекцій.
Більше інформації та реєстрація за посиланням shorturl.at/zLMNW
Тренінг розроблений за підтримки Польської медичної місії
Адженда воркшопів «Uni-Biz Bridge» 21-22 листопада 👇
Всеукраїнський проєкт для усіх викладачів університетів та коледжів України продовжує розвивати soft та hard skills викладачів.
Серія воркшопів відбуватиметься за розкладом:
21 листопада
🔹 17:00-18:00 | SoftServe, «Інвестиція в людський капітал: кейс дуальних програм від SoftServe».
🔹 18:00-19:00 | UKRSIBBANK, «Форми активностей та методи роботи в навчальних заходах онлайн».
🔹 19:00-20:00 | GlobalLogic, «Розробка кейсових завдань для студентів технічного напрямку».
22 листопада
🔸17:00-18:00 | KPMG, «Робота в Excel та базові знання для аналізу даних».
🔸18:00-19:00 | Genesis, «Створення та розвиток IT-продуктів».
Після закінчення проєкту учасники отримають сертифікати й записи лекцій безкоштовно ❤️
Хочете взяти участь? Заповнюйте форму: https://bit.ly/3PIvNlW
Незабаром ми опублікуємо інформацію про спікерів цього проєкту. Підписуйтеся, щоб не загубити 🙌🏻
Шановні колеги!
Запрошуємо Вас взяти участь у тренінгу «Вдосконалення педагогічної компетенції: виклики в часі кризи», який проводиться в рамках програми THEA Україна X (DAAD)
Тренінг відбудеться з 23 по 24 листопада у гібридній формі (офлайн/онлайн) з 9:30 до 14:00. Учасники заходу отримають 12 годин БПР
Спікери:
Лариса Калачевська, професор, начальник відділу міжнародних зв’язків Сумського НАУ,
Ірина Боровик, доцент кафедри терапії та сімейної медицини ТНМУ,
Софія Гусак, в.о.керівника центру вдосконалення педагогічної майстерності ТНМУ доцент кафедри внутрішньої медицини№2
11 жовтня 2022 р. з 10.00 до 12.00 відбудеться ONLINE Міждисциплінарна дискусія для лікарів "Стрес. Тривога. Психоемоційне здоров'я"
Реєстрація тут
Триває реєстрація на онлайн конференцію від THEA Ukraine X – Resilience Day on 27th of Octobe "День стійкості-чого ми можемо навчитися з криз"
Робоча мова-англійська. Реєстрація до 26.10.2022
Вся інформація за лінком
Оголошено конкурс від THEA Ukraine X на участь в Мультиплікаційних тренінгах для адміністраторів вищої освіти в Україні. Подача документів до
15.11.2022. Вся інформація за цим лінком
Практичний онлайн семінар "MOODLE. РЕАЛІЗАЦІЯ КОМПЕТЕНТНІСНОГО ПІДХОДУ В ОСВІТІ" 8 вересня 17.30
Реєстрація тут.
До 3 вересня 2022 року триває реєстрація науковців та освітян на семінари Віртуальної академії управління, яка розпочнеться 6 вересня 2022 року від Професійної мережі менеджерів освіти і науки України (PNRM Ukraine) та Netzwerk Wissenschaftsmanagement (NWM Німеччина).
Головна мета роботи віртуальної академії – налагодження освітянської та наукової комунікації, обмін досвідом та формування міжнародної мережі менеджерів освіти та науки.
Реєстрація відкрита за формою (https://bit.ly/3T4PKpT).
Участь: безкоштовна
Мова: англійська
Захід складатиметься із трьох семінарів:
▪️ 6 вересня – «Мережеві стратегії: як побудувати ефективну міжнародну мережу для управління наукою»
👉 Час: 12.00 – 13.30 (часовий пояс Німеччини); 13.00 – 14.30 (часовий пояс України)
▪️ 28 вересня «Антикризовий менеджмент в академічних установах»
👉 Час: 12.00 – 13.30 (часовий пояс Німеччини); 13.00 – 14.30 (часовий пояс України)
▪️ 12 жовтня – «Менеджмент науки і освіти в переміщених університетах»
👉 Час: 12.00 – 13.30 (часовий пояс Німеччини); 13.00 – 14.30 (часовий пояс України)
#Наука